Jak vybrat tu správnou realitní kancelář?

Rady a tipy pro výběr silné a spolehlivé realitní kanceláře

Podepsat či nepodepsat smlouvu?

Výhody a nevýhody písemného smluvního vztahu

Výhradní (exkluzivní) smlouva: ANO či NE?

Jaké jsou její výhody a nevýhody pro klienta?

Hypoteční kalkulačka

Zadejte jakou chcete půjčku, na kolik let, při jakém úroku a kalkulačka spočítá měsíční platbu.


 
 
 

0%85 %100%

 
%
 
 

Články

O svém záznamu v registru dlužníků nemusíte mít ponětí

Přidáno 29.03.2017

Žijete tak, aby se vám nehromadily dluhy. Ačkoli je dnes snadné do problémů sklouznout, učíte se, jak si dát pozor na podvodníky a lákavé léčky. Vezmete-li si úvěr, mnohokrát si zkontrolujete, že splátky odešly včas. Vlastně jste si jisti, že máte čistý štít. Ale nebezpečí číhá i tam, kde byste ho nečekali. Stačí nezkušený potomek, důvěřivý rodič, partner se slabou vůlí. Jak se přesvědčit, že se nemáte čeho obávat?

Zobrazit celý článek

ČNB plánuje zpřísnění pravidel pro hypotéky

Přidáno 29.09.2016

Díky nízkým úrokům u současných hypoték poskytují banky větší množství úvěrů s vyššími částkami. Meziroční tempo růstu nových hypoték v loňském roce dosáhlo hranice 30 % a v letošním prvním čtvrtletí se udrželo na 20 %. Tempo růstu hypoték je rychlejší než tempo, s jakým rostou příjmy domácností. Centrální banka na to reaguje usilováním o změnu zákona. Chce tak předejít riziku komplikací na hypotečním trhu a zpřísnit podmínky u poskytovaných úvěrů.

Zobrazit celý článek

Hypoteční boom nekončí – minimálně do roku 2017

Přidáno 21.03.2016

Hypotéka je výhodný a mnohdy výlučný způsob získání prostředků na finacování vlastního bydlení. Rekordně nízké úrokové sazby hypoték v roce 2015, které vyvolaly mimořádnou poptávku, by se podle bankovních expertů měly udržet ještě minimálně do konce roku 2016. A mohou být i překonány!

Zobrazit celý článek

Jak ovlivní nové zákony hypotéky v roce 2016?

Přidáno 25.01.2016

Na první polovinu roku 2016 jsou přichystány legislativní změny, z nichž některé mají lidem hypotéky zjednodušit, avšak jiné je mohou zase zkomplikovat. Podívejme se pro lepší orientaci na změny, abyste si vybrali ve své situaci to nejlepší řešení.

Zobrazit celý článek

Přehled daňových změn roku 2016 pro podnikatele

Přidáno 14.12.2015

Podnikáte a zajímá vás, jak se změní daně v roce 2016? Kromě každoročního navyšování různých limitů, což však může pro někoho znamenat i zvýhodnění, jsme se dočkali celé řady úprav také v zákoně o účetnictví. A ty by měly zjednodušit život menším účetním jednotkám, kterých je u nás naprostá většina.

Zobrazit celý článek

Přehled daňových změn roku 2016 pro zaměstnance

Přidáno 30.11.2015

Počátek roku 2016 přináší hned několik změn různých zákonů, které se dotknou jak podnikatelů, tak zaměstnanců. Vyplatí se být ve střehu a využít je co nejvíce ve svůj prospěch.

Kdo bude zaměstnán za minimální mzdu, jistě uvítá její navýšení na 9900 Kč. Institut minimální mzdy má zabránit pádu zaměstnanců s nejnižšími mzdami do chudoby a zajistit nezávislost pracujícího člověka na sociálních dávkách. O skutečném vlivu minimální mzdy na ekonomiku a sociální oblast se v odborných kruzích ostře debatuje, což však nemění nic na tom, že je u nás jedna z nejnižších v Evropě.

Zobrazit celý článek

Na co si dát pozor u inzertní nabídky nemovitostí

Přidáno 21.09.2015

Sazby hypotečních úvěrů jsou příznivé a realitní trh zažívá nebývalý boom. Prodávají se hlavně menší byty určené k dalšímu pronájmu či rodinné byty s výměrou okolo 80 metrů čtverečních. Avšak zvýšeného zájmu o nemovitosti využívají i nepoctivci, kteří chtějí prodat za každou cenu. Pokusíme se jejich triky prohlédnout.

Zobrazit celý článek

Etický kodex makléře - člena Realitní komory České republiky

Etický kodex představuje soubor zásad, které by měl makléř při své činnosti dodržovat aby bylo zachováno dobré jméno realitní činnosti a nedocházelo k poškozování zájmů klienta nebo realitní kanceláře. V následujícím článku se můžete dozvědět, o jaké zásady se jedná.

Zobrazit celý článek

RK ano či ne?

Je praktické při prodeji nemovitosti využít realitní kancelář? Dovedu si nyní – po přečtení nadpisu a otázky v něm – představit striktně odmítavou reakci řady lidí. Nicméně odpověď na tuto otázku zase tak jednoduchá není.

Zobrazit celý článek

Jak získat z prodeje nemovitosti maximum?

V minulém článku jsme nastínili nejčastější způsob, jakým klienti v dnešní době prodávají své nemovitosti. Pojem výhradní neboli exkluzivní smlouva je soudobou společností ponejvíce vnímám jako jakýsi nevýhodný závazek, kterým se klient „připoutá“ k realitní kanceláři. Je to ale doopravdy tak, nebo je opak pravdou?

Zobrazit celý článek

Jak nejhůře prodat nemovitost?

Při prodeji nemovitosti, přirozeně chceme, pokud možno, prodat ji co nejdráž, s nejmenšími starostmi a hlavně co nejrychleji. Mnoho lidí našlo způsob, jak prodat nemovitost zdaleka tím nejhorším způsobem, tedy se ztrátou spousty času, nervů a hlavně za nejhorší možnou cenu.

 
Zobrazit celý článek

Co se skrývá pod pojmem RK NEVOLAT?

Minule jsem zde popsal, jak se z vážného kupce vyklube realitní makléř. Bohužel je to jen jedna z mnoha osvědčených praktik. Další neméně zoufalou "fintou" jsou nabídky nemovitostí k prodeji, tvářící se jako soukromé. Tušíte, kdo za nimi stojí?

Zobrazit celý článek

Stavba domu na hypotéku? Je to možné?

Hypoteční úvěr určený pro financování výstavby domu se v mnoha ohledech podobá hypotéce na jeho koupi. Je zde ale několik málo odlišností. Tou hlavní pravděpodobně bude, že takový druh úvěru vám rozhodně nenabídne každá banka, která běžně standardní hypoteční úvěry poskytuje.

Zobrazit celý článek

Jak neudělat chybu při koupi nemovitosti

Vzít si hypotéku a koupit nový byt – zdánlivě jednoduché úkony, které lze v dnešní době vyřídit během pár dnů. V obou případech však jde o zásadní rozhodnutí, která ovlivní život na desítky let. Na téma jak vybírat v dnešní době nemovitost jsme si povídali s Mgr. Markem Novotným z olomoucké realitní kanceláře Dachi.

Zobrazit celý článek

Jak vybrat spolehlivou realitní kancelář?

Prodej nebo koupě nemovitosti si vyžaduje nejen spoustu času, trpělivosti, ale také pečlivého zvažování a rozhodování o mnoha aspektech celého obchodu. Před zásadní problém je člověk postaven již ve chvíli, kdy se rozhodne vyhledat odborníka přes nemovitosti, který s případnou koupí či prodejem pomůže. Který bude ale ten pravý? To se pokusíme osvětlit v následujícím článku.

Zobrazit celý článek

Proč je důležité číst pečlivě své smlouvy?

V dnešní době navštěvuje právní a advokátní kanceláře stále více lidí, kteří si stěžují, že byli podvedeni a někdo po nich požaduje takové plnění, na kterém se s druhou stranou nikdy nedomluvili. „Podvodníci!“, slyšíme z jejich úst nejčastěji.

Zobrazit celý článek

Noční můra investorů do nemovitostí aneb neplatiči - část I.

Investice do nemovitostí je stále velmi oblíbený způsob uchovávání a zhodnocování úspor soudobé společnosti. I navzdory občasným výkyvům hodnot nemovitostí se jedná o poměrně rentabilní investici. V případě, že je kupovaná nemovitost předem určena k  pronájmu, je hlavním rizikem výběr nájemce. Co s tím?

Zobrazit celý článek

Psychologie prodeje nemovitostí?

Snažíte se prodat byt či dům, stále se vám nedaří a vy nevíte, v čem může být pomyslný zakopaný pes? Kromě nekonkurenceschopné ceny nemovitosti můžou být příčinou také nepovedené uspořádání jednotlivých interiérových prostorových částí, nepořádek či nevhodné světelné podmínky při focení dané nemovitosti.

Zobrazit celý článek

Význam zprostředkovatelské smlouvy

Pokud majitel prodává nemovitost, je zapotřebí, aby měl jistotu, jaké služby mu RK poskytne. Určitě je tedy dobré, uzavřít písemný dokument stanovující pravidla spolupráce.

Zobrazit celý článek

Zákonodárci připravují novelu zákona o dani z nabytí nemovitých věcí

Aktuálně je v tzv. připomínkovém řízení novela zákona o dani z nabytí nemovitých věcí. Podstatou je poměrně zásadní změna, podle které by se plátcem daně z nabytí nemovitých věcí nově stal primárně kupující (nyní je plátcem ze zákona prodávající a kupující je pouze ručitelem). Tato změna může vést ke zvýšení cen pozemků pro developery a poté i k nárůstu cen nových bytů.

Zobrazit celý článek

Koupě bytu. Co takhle byt družstevní?

Máte příležitost zakoupit družstevní byt, nicméně stále váháte, jelikož si nejste jisti, co s sebou takový závazek přináší? V tomto stručném článku se vám pokusíme shrnout základní klady a zápory družstevního vlastnictví a poradit vám tak ve vašem výběru.

Zobrazit celý článek

Exkluzivní smlouva

V případě, že prodáváte byt nebo dům, jistě přemýšlíte, jak tento obchod uzavřít co nejrychleji a nejjednodušeji. Stejnou otázku často řeší i pronajímatelé. Pomoci vám může uzavření exkluzivní smlouvy s realitní kanceláří. V čem spočívá a co je nutné za tuto exkluzivitu obětovat?

Zobrazit celý článek

Na co si dát pozor při koupi pozemku?

Vyhlédli jste si vhodný pozemek pro stavbu rodinného domu a chcete udělat důležitý životní krok? Pak si dejte dobrý pozor. Koupě pozemku je totiž cestou trnitou.

Zobrazit celý článek

Co je psáno, to je dáno - zásada materiální publicity

Do tuzemského právního řádu se rok po nabytí účinnosti zákona č. 89/2012 Sb., nového občanského zákoníku, tedy od začátku roku 2015, vrací takzvaná zásada materiální publicity.

Zobrazit celý článek

Nemovitost jako investice

Bude rok 2015 vhodnou dobou ke koupi nemovitosti jako investice?

Zobrazit celý článek

Refinancování – cesta k levnější hypotéce

Toužíte po výhodnějším hypotečním úvěru? Využijte možnosti refinancování! Přečtěte si, jak refinancování probíhá, a jak svou hypotéku úspěšně zlevníte.

Zobrazit celý článek

Nemovitost z dražby: investice nebo nesmysl?

Nákupem nemovitosti z dražby lze významně ušetřit. Vyváží nižší pořizovací cena všechna rizika? Níže se dozvíte, co Vás může potkat a na co si dát pozor, pokud se pro koupi nemovitosti touto cestou rozhodnete.

Zobrazit celý článek

Úschova – bezpečný způsob, jak zaplatit nemovitost

Realitní obchody bývají spojeny s mnoha riziky, a to pro obě strany – pro prodávající, i pro kupující. Riziko pak přirozeně stoupá přímo úměrně s výší finančního obnosu, který je potřeba uhradit. Jak snížit riziko týkající se platby? Asi nejbezpečnějším způsobem pro zaplacení je využití tzv. úschovy finančních prostředků.

Zobrazit celý článek

Refinancování - cesta k levnější hypotéce

Toužíte po výhodnějším hypotečním úvěru? Využijte možnosti refinancování! Přečtěte si, jak to funguje, a jak svou hypotéku úspěšně refinancujete.

Zobrazit celý článek

Starý nebo nový dům?

Při rozhodování o novém bydlení na Vás čeká řada nelehkých otázek. Jednou z nich je následující volba: pořídit si starší stavbu, a následně ji zrekonstruovat, či rovnou zvolit novostavbu? Podívejte se s námi, zda u nemovitostí platí, že nový je lepší než starý.

Zobrazit celý článek

Inflační doložka u nájemného

Jak zařídit, aby výše nájemného stále odrážela sjednanou hodnotu? Inflační doložka k nájemní smlouvě řeší problémy spojené s měnící se cenovou hladinou.

Zobrazit celý článek

Hypotéka naopak

Seznamte se s rozvíjejícím se produktem na hypotečním trhu, který umožňuje dopřát si klidné stáří i bez nutnosti vlastních úspor. Je jím tzv. zpětná hypotéka.

Zobrazit celý článek

Jak se zbavit neplatícího nájemníka

V návaznosti na článek týkající se předcházení problémům s neplatícími nájemníky Vám přinášíme článek o tom, co dělat, když už je na prevenci pozdě.

Zobrazit celý článek

Odhalte neplatiče co nejdříve

Nečekejte na to, až Vám nájemník nezaplatí. Přinášíme Vám pár tipů, jak zjistit, zda je konkrétní nájemník bezpečným partnerem, ještě před podpisem smlouvy.

Zobrazit celý článek

Koupě nemovitosti jako zajištění na stáří

Ať se již politici snaží více či méně efektivně o různé reformy, jedno se nedá popřít – fungování důchodového systému je do budoucna ohroženo. Ačkoli současná pracující generace platí daně na starobní důchody nynějších důchodců, není vůbec jisté kdo (a jestli vůbec někdo) je zaplatí jim. Spoléhat se na stát již někteří považují za naivitu. Co můžete udělat pro své stáří, aby bylo opravdu zaslouženým odpočinkem? Nákup nemovitosti je jednou z variant.

Zobrazit celý článek

Americká hypotéka

Banka nemusí vždy vědět, za co utrácíte. Jde to i jinak – zkuste to s americkou hypotékou.

Zobrazit celý článek

Předhypoteční úvěr

Chystáte se koupit družstevní byt či nemovitost od obce, ale nemáte k dispozici likvidní finanční prostředky v dostatečné výši? Řešením pro Vás může být předhypoteční úvěr.

Zobrazit celý článek

Jak se vyhnout nemilému překvapení

Při koupi nemovitosti většina lidí nemá šanci odhalit všechny případné vady nemovitosti. Vady mohou být skryté, někdy i úmyslně, a pro oko laika jsou často nepostřehnutelné. Kupující na ně často přijde až po nějaké době od zakoupení nemovitosti. Jak se těmto nemilým překvapením vyhnout? Řešením může být využití služeb inspektora nemovitostí.

Zobrazit celý článek

Offsetová hypotéka – levnější úvěr díky úsporám

Ne všechny realitní obchody musí být financovány hypotékou nebo stavebním spořením. Existují i další způsoby, jak lze financovat nákup nemovitosti. Mezi ty méně známé patří offsetová hypotéka. Co je na ní výjimečného?

Zobrazit celý článek

Odhad ceny nemovitosti

V životě se občas dostaneme do situace, kdy potřebujeme odhadnout cenu nemovitosti. V jakých případech Vám stačí odhad od banky a kdy potřebujete odhad znalce?

Zobrazit celý článek

Význam zprostředkovatelské smlouvy

Pokud majitel prodává nemovitost, je zapotřebí, aby měl jistotu, jaké služby mu RK poskytne. Určitě je tedy dobré, uzavřít písemný dokument stanovující pravidla spolupráce.

Zobrazit celý článek

Jak jsem si vybíral makléře

V návaznosti na předešlý článek „Jak vybrat realitního makléře?“, jsme analyzovali činnost realitních makléřů při náboru rodinného domu k prodeji. Je těžké, si vybrat solidního makléře pro prodej nemovitosti?

Zobrazit celý článek

Jak si vybrat dobrého makléře?

Mnohokrát opakovaná a zodpovídaná otázka je stále aktuální a odpověď na ni má nové a nové podoby.

Zobrazit celý článek

Za jak dlouho lze našetřit na byt?

Ceny bytů v jednotlivých lokalitách se výrazně liší. Stejně tak i příjmy. Za jak dlouho lze tedy našetřit na byt v Praze a za jak dlouho třeba v Pardubicích?

Zobrazit celý článek

RK ano či ne?

Je praktické při prodeji nemovitosti využít realitní kancelář? Dovedu si nyní – po přečtení nadpisu a otázky v něm – představit striktně odmítavou reakci řady lidí. Nicméně odpověď na tuto otázku zase tak jednoduchá není.

Zobrazit celý článek

Pokuty za chybějící PENB

Státní energetická inspekce začala s kontrolami průkazů energetické náročnosti budov u fyzických osob. Za prodej domů nebo bytových bez PENB hrozí pokuty 50 až 100 tisíc korun.

Zobrazit celý článek

Investice do nemovitostí opět v kurzu

Stále probíhající hospodářská krize společně s politickými turbulencemi ve světě přináší otázku, jak se zabezpečit do budoucnosti. Čím dál více lidí nalézá odpověď v investici do nemovitostí.

Zobrazit celý článek

Co je psáno, to je dáno

Majitelé nemovitostí si často stěžují, že se s makléřem na něčem dohodli a on se i přesto chová svéhlavě. Stížnost většinou začíná: „Nepodepsal jsem žádnou smlouvu, ale...“

Zobrazit celý článek

Provize pro RK

Každý člověk, vykonávající nějakou práci nebo službu více či méně řeší otázku odměny. Zaměstnanci mají danou výplatu za počet odpracovaných hodin, obchodní zástupci mají odměnu za objem prodeje. Proč by realitní makléři neměli dostat za svou práci zaplaceno?

 
Zobrazit celý článek

Jak vybírat realitní kancelář?

Každý, kdo chce prodat svou nemovitost, má právo požadovat péči na úrovni. K výběru realitní kanceláře by tedy měl přistupovat obzvláště zodpovědně. Nejen že kvalita služeb jednotlivých kanceláří se liší, ale různá může být i cena, za kterou se nemovitost nakonec prodá. Nejhorší variantou je nekontrolovaný prodej přes více realitních kanceláří.

Zobrazit celý článek

Změny v oceňování nemovitostí

Změny v občanském zákoníku si vyžádaly úpravy i souvisejících zákonů. Jedním z nich je zákon č. 151/1997 o oceňování majetku. Ten upravuje oceňování nemovitostí především pro případy, kde je potřeba relativně snadno a přezkoumatelně určit cenu a pro potřeby výběru daní.

 
Zobrazit celý článek

Změna katastrálního zákona

Rozsáhlé změny které přinesl NOZ se značně promítly i do oblasti realit. To si vyžádalo přípravu nového katastrálního zákona. Mění se definice nemovitosti, uplatňuje se zásada, že stavba je součástí pozemku, zavádí se řada nových věcných práv a břemen. Vzniká požadavek na zápis mnoha skutečností, které se dosud do katastru nemovitostí nezapisovaly.

Zobrazit celý článek

Nový občanský zákoník – Stavba jako předmět díla

Od Nového roku zavedl občanský zákoník několik podstatných změn, kterým jsme se věnovali již v předchozích článcích. Pokud jste se rozhodli nechat si postavit dům nebo byt, měli byste věnovat pozornost změnám, které přinesl občanský zákoník do této problematiky.

Zobrazit celý článek

Nový občanský zákoník – Kupní smlouva a její vedlejší ujednání

Kupní smlouva při prodeji nemovitosti je jeden z nejdůležitějších dokumentů, které člověk v životě podepisuje. Nový občanský zákoník přinesl řadu změn i do tohoto dokumentu. Vznikly nové možnosti i povinnosti pro prodávajícího i kupujícího.

Zobrazit celý článek

Nový občanský zákoník - prodej nemovitosti

Nový občanský zákoník kompletně mění dosavadní praxi obchodu s nemovitostmi. Společně s občanským zákoníkem se mění i katastrální zákon. Změny jsou tak rozsáhlé, že Vám je představíme v sérii článků.

Zobrazit celý článek

Nový občanský zákoník - pronájem bytu

Nový občanský zákoník přinesl řadu změn do oblasti nájmů. Vznikly nové možnosti a povinnosti pro pronajímatele i nájemce. Protože se v realitní poradně množí dotazy na toto téma, rozhodli jsme se ty nejdůležitější změny shrnout.

Zobrazit celý článek

Sporné části chystaného zákona umožňují hypotéky zdarma

Přidáno 06.09.2015

Návrh nového zákona o úvěru pro spotřebitele, který má vstoupit v platnost roku 2016, vzbuzuje oprávněné obavy právníků i bank. Dle paragrafu nazvaného „Důsledky porušení informační povinnosti“ totiž zpřístupňuje téměř nulové úročení u hypoték.

Zobrazit celý článek

Těšte se na zlevnění předčasného splacení hypoték a zpřísnění podmínek pro úvěrové společnosti

Přidáno 29.06.2015

Poplatky za předčasné splacení hypotečního úvěru jsou v České republice jedny z nejvyšších v Evropě a oblast spotřebitelských půjček je džunglí, v níž se pohybuje více než 50 tisíc všelijakých subjektů. Konečně jsou však na dohled změny, které jako klient jistě uvítáte.

 

Zobrazit celý článek

Je lepší vzít si hypotéku, nebo bydlet v pronájmu?

Přidáno 01.06.2015

Hypotéka, nebo pronájem? Toť otázka. Na hypotečním trhu je dnes živo, protože rekordně nízké úrokové sazby hypoték vytvořily ideální podmínky pro financování vlastního bydlení. Avšak nájmy se také snížily a pro mnoho lidí mohou být výhodnější.
O tom, zda je zrovna pro Vás teď lepší koupit nemovitost, nebo být v nájmu, rozhoduje řada ukazatelů. Podíváme se na ty nejdůležitější.

Zobrazit celý článek

Vybíráte nemovitost? Mám pro Vás 6 tipů, na co si dát pozor

Přidáno 18.05.2015

Výběr nemovitosti je pro většinu lidí výjimečná životní událost, ke které přistupují emočně, a ne ryze prakticky, jak by bylo žádoucí. Potvrzují to zkušenosti realitních makléřů i nedávný bankovní průzkum.
Sen o novém domě v lůně přírody s krbem a s bazénem je jistě krásný, ale časem se může pod tíhou každodenních starostí úplně rozplynout. Aby se tak nestalo, poradím Vám v 6 krocích, na co si dát při výběru nemovitosti opravdu velký pozor.

Zobrazit celý článek

Plusy a mínusy variabilních hypoték

Přidáno 27.10.2014

V posledních měsících, týdnech a dnech se v médiích setkáváme s informací, že hypoteční úrokové sazby jsou na svém minimu a již se nebudou snižovat. Ovšem existují i takové typy hypoték, které disponují minimálními úrokovými sazbami. Jde o variabilní hypotéky.

Zobrazit celý článek

Úvěrové registry jsou dobrým sluhou, ale zlým pánem

Přidáno 14.09.2014

O možnosti poskytnutí úvěru již dávno nerozhodují bankovní úředníci. Dnes je vše řízeno podrobnými daty z úvěrových registrů a databází. Banky a finanční instituce tak na jedné straně mohou klientův požadavek zpracovat během několika sekund, na straně druhé jej mohou se stejnou rychlostí zamítnout. Více o úvěrových registrech se dozvíte v tomto článku.

Zobrazit celý článek

Nový občanský zákoník se dotknul i hypoték

Přidáno 30.06.2014

Doma, v médiích, na nákupech, v hospodě. Všude tam slýcháváme, jak nám nový občanský zákoník změnil život. Je pravdou, že se dotknul též hypoték a náležitostí s nimi souvisejících. Ovšem jsou tyto změny hypoték pozitivní nebo negativní?

Zobrazit celý článek

Pravidelná aktualizace pojištění nemovitostí vám může zachránit majetek

Přidáno 02.06.2014

Všichni se měníme. Mění se i věci kolem nás. Pořizujeme si nové technologie, vybavujeme byt, rekonstruujeme. Nová televize nebo mikrovlnná trouba asi hodnotu naší domácnosti nebo nemovitosti nezmění. Ale změna vybavení nebo rekonstrukce koupelny již ano. Aktualizujete své pojistné smlouvy?

Zobrazit celý článek

Víte, že existuje pojištění ztráty příjmu?

Přidáno 19.05.2014

Přestože je již dnes finanční situace mnohých z nás napjatá, může být ještě hůř. Představa, že ztratíme příjem, v situaci, kdy platíme hypotéku, spoření, půjčku i další povinné poplatky, je více než mrazivá. I proto existuje tzv. pojištění ztráty příjmu, pokrývající plat v době nemoci.

Obavy z toho, že dlouhodobý výpadek příjmu vás může finančně ochromit, jsou vcelku na místě. Při dlouhotrvajícím onemocnění a v kombinaci s nízkými dávkami nemocenské se tento problém doslova nabízí. V dnešní době tak toto pojištění doporučují téměř všechny pojišťovny na trhu.

Zobrazit celý článek

Atraktivní nabídky hypoték budou pokračovat i nadále

Přidáno 27.01.2014

Zájemci o hypotéku budou mít i nadále možnost využít příznivých cen hypotečních úvěrů. Úrokové sazby se pohybují lehce nad třemi procenty a existuje šance, že by mohly ještě o něco poklesnout. Nízké úrokové sazby spolu s příznivými cenami bytů vyústily v růst prodeje nemovitostí a vhodné podmínky pro hypotéku budou pokračovat i v následujících měsících. Je možné, že úrokové sazby spadnou až na historicky nejnižší úroveň, a to 2,95%, která byla dosažena v červnu loňského roku? Situaci na hypotečním trhu a vývoj úrokových sazeb přiblíží následující článek.

Zobrazit celý článek

Podvody v katastru nemovitostí a novinky v katastrálním zákonu

Přidáno 22.09.2013

Majitelka jednoho pražského činžovního domu v hodnotě 40 milionů korun zažila na vlastní kůži, jak je snadné přijít o nemovitost. Na skutečnost, že její dům vlastní jiný majitel, ji upozornila domovnice. Jak je možné, že nastala taková situace, a jak ji lze řešit? A je vůbec možné podobným podvodům předejít? To se dozvíte v tomto článku.

Zobrazit celý článek

Dům dostaneš, jen když ho opravíš. A další novinky v dědictví.

Přidáno 20.05.2013

Přestože bude platit nový občanský zákoník až od roku 2014, už teď se můžete připravit a napsat závěť podle nových pravidel. Konečně budete moct dědictví podmínit, nebo určit náhradního dědice. Podívejte se, jaká revoluce se chystá.

Zobrazit celý článek

Čeká vás letos konec fixace hypotéky? Změnit banku je čím dál tím snazší

Přidáno 25.03.2013

Hypoteční sazby jsou hodně nízko. A to je skvělá zpráva pro téměř 100 tisíc lidí, které letos čeká konec fixace. Dosáhnout na sazbu kolem tří procent tak nemusí být nemožné. Navíc, když vám vaše banka nenabídne dobrou sazbu, je snadné přejít jinam. A v tomto článku se dozvíte, jak na to.

Zobrazit celý článek

Jak je to s pojištěním neschopnosti splácet

Přidáno 11.09.2011

V posledním roce výrazně stoupl počet lidí, kteří mají potíže se splácením hypotéky, leasingu nebo jiného úvěru. Mnoho klientů podléhá iluzi, že pokud je pojištění schopnosti splácet přímo součástí splátek, je půjčka vždy výhodnější nebo vždy bezpečnější. Pojištění schopnosti splácet zahrnuté přímo ve splátkách nemusí být ale mnohdy dostatečné.

Zobrazit celý článek

Nejlepší čas pro nákup nemovitostí je tady

Přidáno 29.08.2011

Přemýšlíte o koupi rodinného domu nebo bytu? Pokud ano, tak neváhejte a běžte do toho. Právě teď je ten nejlepší čas na pořízení vlastního bydlení. Ceny nemovitostí jsou totiž nejníže za poslední tři roky a ceny hypoték jsou dokonce na historickém minimu českého trhu.

Zobrazit celý článek

Fixační období a jeho vliv na naši hypotéku

Přidáno 14.03.2011

Délku fixačního období si při sjednání hypoteční smlouvy vybíráme sami, zpravidla jsou to tři, pět nebo deset roků. Záleží na tom, jak dlouho budeme dluh bance splácet, ale rozhodujícím faktorem jsou podmínky, které nám banka při uzavření hypotéky nabídne. Fixační období je časový úsek, v němž jsou pevně stanoveny výše měsíčních splátek a úrokové sazby.

Zobrazit celý článek

Přichází správný čas pro koupi nemovitosti?

Přidáno 08.11.2010

V minulých týdnech oznámili realitní experti očekávaný vývoj na trhu s nemovitostmi. Finanční krize, která vypukla před dvěma lety, způsobila propad cen nemovitostí v průměru o 15%. Je tedy nyní správný čas na koupi bytu či rodinného domu? Budou ceny nemovitostí i nadále klesat nebo můžeme očekávat jejich růst? Nejen o tom se dočtete v dnešním článku.

Zobrazit celý článek

Víte, kolik Vás skutečně stojí hypotéka?

Přidáno 18.07.2010

Nízký úrok u úvěru může být jen marketingovým trikem. V tomto článku se dozvíte, jak si zjistit, kolik Vás úvěr  bude skutečně stát. V závěru článku najdete odkaz na jednoduchou kalkulačku, na které si můžete skutečnou nákladovost úvěru přepočítat.

Zobrazit celý článek

Nemovitost – aktivum či pasivum?

Přidáno 26.04.2010

„Copak je to za podivnou otázku?“ podiví se zřejmě řada čtenářů. „Samozřejmě aktivum, je to přece majetek!“ bude znít odpověď většiny z nich.

Zobrazit celý článek

Sekundární trh s hypotékami

Přidáno 15.02.2010

Zatímco ve vyspělých zemích je refinancování hypoték mnohem rozsáhlejší obchodní aktivitou než jejich primární úpisy, u nás je teprve v plenkách. Přitom, z hlediska uživatele, jedná se o nezanedbatelné finanční částky, které může prodělat, nebo naopak ušetřit.

Zobrazit celý článek

Refinancování hypotéky dobře zvažte

Přidáno 17.08.2009

Chcete snížit splátky u svého hypotečního úvěru, nebo získat výhodnější úrokovou sazbu? Není nic jednoduššího než přejít k jinému bankovnímu ústavu, který nabízí výhodnější podmínky. Ale pozor, se zjišťováním potřebných informací začněte zavčasu.

Zobrazit celý článek

Využijte státní dotace na hypotéku

Přidáno 11.05.2009

Přijdou Vám splátky za hypotéku neúnosně vysoké? Není se co divit, neboť průměrná úroková sazba za rok 2008 překročila 5% hranici. Paradoxně ale právě díky tomuto navýšení se stát rozhodl poskytovat dotace k hypotékám. Stačí jen splnit několik podmínek, nebát se administrativy a můžete získat i stovky korun měsíčně.

Zobrazit celý článek

Přichází čas nemovitostí na Floridě?

Přidáno 16.03.2009

Nemovitosti by měly být součástí každého dobře diverzifikovaného portfolia. Máte je v portfoliu i vy? Pokud ještě ne, právě teď přichází vhodná doba pro jejich nákup. V exkluzivním článku od Dannyho Hochmanna, který je specialistou pro tuto oblast dnes najdete hodně zajímavé informace.

Zobrazit celý článek

Pozor na věcné břemeno

Přidáno 01.12.2008

Současnou krizi na finančních trzích odstartovalo prasknutí hypoteční bubliny ve Spojených státech. V důsledku toho jsme svědky poklesu cen domů a bytů nejen tam, ale také v Evropě i u nás. Rodí se tedy zajímavá příležitost k nabytí nemovitostí pro tvorbu části nezávislé renty pro finanční nezávislost za výhodných podmínek.

V tu chvíli je třeba zjistit, mimo jiné, zda vybraný objekt není zatížen závazky a omezeními, jež by mohly následně způsobit problémy s jeho nakládáním.

Článek Vladimíra Zdražila vám ukáže, co neopomenout a čemu věnovat pozornost.

Zobrazit celý článek

Ke katastru nemovitostí

Přidáno 20.10.2008

Každý z nás dřívě či později bude kupovat či prodávat nemovistost, provádět výstavbu, přestavbu či rekonstrukci. Při všech těchto činnostech vejde do styku se zařízením nazývaným katastr nemovitostí. Několik dobrých tipů obsažených v článku Luboše Svačiny jistě přijde vhod.

Zobrazit celý článek

Dlouhá nebo krátká hypotéka?

Přidáno 28.09.2008

Zpráva z tisku: Moderátor Leoš Mareš (33) bude muset následujících deset let platit 500 tisíc korun měsíčně! Přesně tak vysoké totiž budou splátky hypotéky, kterou si Leoš vzal na svůj luxusní byt za 50 milionů! "Leoš chtěl hypotéku na deset let. Splátky mu proto spočítali na půl milionu měsíčně, což je šest milionů za rok. Takže i s úroky za ten byt celkem zaplatí šedesát milionů korun." Dvoupodlažní byt má rozlohu téměř 400 metrů čtverečních a mimo jiné jsou v něm například tři koupelny nebo pět ložnic. Speciálními úpravami musel projít strop, protože Mareš se oproti původním stavebním plánům rozhodl, že chce mít na střeše bazén a vířivku.
(zdroj: Aha! 18.8.2008)

Zobrazit celý článek

Jak vybrat lokalitu

Přidáno 26.07.2008

Nemovitost pro vlastí bydlení i k pronájmu vybíráme s rozmyslem. V opačném případě riskujeme pocit nespokojenosti pokaždé, když se vrátíme domů, a také mnohem nižší výnosy z nájemného.

Zobrazit celý článek

Umíte stanovit nájemné?

Přidáno 22.06.2008

Majetek pro finanční nezávislost by měl vždy obsahovat kromě kapitálových investic nemovitosti, z nichž  plynou příjmy z pronájmu. Jejich podíl na celkových aktivech může být různě velký. Někdo dává přednost  dynamickým výnosům na kapitálových trzích, jiný zase hmatatelné solidnosti nemovitostí. Každopádně do vyváženého portfolia nemovitosti patří.

Zobrazit celý článek

Vyznejte se v nemovitostech

Přidáno 25.05.2008

Nedílnou součástí efektivního investičního portfolia jsou nemovitosti, ať již pro pozdější prodej a realizaci nárůstu ceny, či k pronájmu a zajištění trvalého příjmu. Zároveň jeho vhodný podíl v majetku vyvažuje nestálost výnosů z kapitálového majetku, který je dán kolísáním kapitálových trhů.

Nicméně oblast nemovitostí s sebou nese jistá úskalí, která ohrožují plánované zisky. Proto je vhodné dodržet některá pravidla při jejich nákupu a pronajímání. Investování do bytů určitě není návodem na rychlé zbohatnutí, je to ale osvědčený a bezpečný způsob, jak si postupně a s omezeným rizikem, když víte, na co si dávat pozor, zajistit pasivní příjem.

Podívejme se nyní společně na některé aspekty tohoto způsobu investování.

Zobrazit celý článek

Státní fond rozvoje bydlení

Přidáno 16.04.2008

Pokud budete pořizovat bydlení, můžete vhodnou kombinací hypotéky a státní dotace ušetřit 110 tisíc na úrocích.
Na financování bydlení je možné využít státem dotovaného úvěru s velmi příznivým úrokem 2%. Státní fond rozvoje bydlení tak umožňuje významně snížit celkové náklady na splacení úvěru.

Zobrazit celý článek

Ušetřete statisíce na hypotéce

Přidáno 06.04.2008

Naučte se správně komunikovat s finančními ústavy a vydělejte statisíce. Možná, že to zní neuvěřitelně, ale je to tak. Existuje mnoho způsobů, jak donutit finanční ústavy k lepším sazbám. V tomto článku se naučíte jeden z těchto způsobů použít. Mnoho lidí už jej úspěšně použilo v praxi...

Hodně peněz se dá ušetřit tím, že včas donutíte banku

Zobrazit celý článek