Realitní aukce - prodej nejlepší nabídce: Novinka na realitním trhu

Tak už jste také slyšeli o těch neuvěřitelných navýšeních prodejní ceny, které prodávajícím - majitelům nemovitostí přinesly realitní aukce, ale jste na pochybách. Děsí vás ten neznámý proces a myslíte, že budete nuceni prodat svoji nemovitost za částku, se kterou nebudete spokojeni. Jste jednoduše vystrašení, protože nevíte, co vás čeká. Možná jste v minulosti udělali nějakou opravdu špatnou realitní zkušenost nebo vám někdo známý vyprávěl hororový příběh o svých zážitcích, který vám od té doby zůstal v hlavě.

Dobrá, pokusím se rozptýlit tyto obavy a ukázat vám, jak neuvěřitelně dobrý systém může realitní aukce být, pokud je provedena správně. A jestliže právě uvažujete o prodeji nemovitosti, pak prostě musíte tuto možnost seriózně uvážit.

Jsem certifikovaný realitní makléř, specialista na prodej nemovitostí metodou realitní aukce. Prodávám nemovitosti hlavně v Praze a Středních Čechách už více než 7 let, ale obchodem jako takovým se zabývám celý svůj profesní život, což je přes 26 let. S realitními aukcemi jsem začal pracovat v roce 2015 a od té doby jsem tímto způsobem prodal už desítky nemovitostí. Věřím, že realitní aukce vždy přinese majiteli za nemovitost lepší cenu, ale na rostoucím trhu s převisem poptávky, jaký máme dnes, mohou být její výsledky až neuvěřitelné.

Od doby, kdy realitní aukce používám, jsem svým klientům - majitelům nemovitostí, přinesl celkem o 7,5 milionů korun více, než byly jimi očekávané prodejní ceny. V průměru o 250.000,- korun více pro každého majitele. Myslíte, že prodávající byli s takovými výsledky spokojeni? Vsaďte se, že ano!

Mezitím se na trhu kolem mě prodávaly stovky jiných nemovitostí, z nichž některé byly prodány za původně inzerovanou cenu, ale většina byla po určité době inzerce, nabízení, množství prohlídek a následných vyjednání zlevněna a prodána za cenu často o 5, 10 ale i 15 % nižší. Což je obvyklá praxe.

Základní principy aukcí jsou univerzální. A fungují v různých obměnách už tisíce let. Proto se chci zaměřit na to, abych vám pomohl jim správně porozumět a pochopit nesporné výhody aukcí při prodeji realit. Chci vás tím inspirovat k přehodnocení vašich obav, zvážení mé rady experta, a k rozhodnutí nechat tento skvělý systém pracovat kromě mnoha ostatníchnadšených majitelů nemovitostí také pro vás.

Pokračování v článku Realitní aukce - prodej nejlepší nabídce: Nevýhody klasického prodeje.