Realitní aukce: nejlepší nabídka vyhrává

Všechny zájemce o vaši nemovitost pozveme na prohlídkové dny a poté je vyzveme k podání nabídek. Nezáleží na tom, kdo se ozval dříve, ale kdo nabídne nejlepší podmínky.

Této metodě se říká prodej nejlepší nabídce nebo také soutěž o nejlepší nabídku anebo prostě realitní aukce.

Jak funguje realitní aukce

Nejprve společně stanovíme plán prodeje, kritéria pro výběr nabídek i požadovanou cenu za vaši nemovitost. Atraktivní vyvolávací cena vzbudí zájem a navodí prostředí soutěže.

Osvědčenými způsoby vyhledám co nejvíce zájemců o vaši nemovitost a pozvu je na pevně stanovené termíny prohlídek.

Během prohlídkových dnů představím nemovitost všem zájemcům. Ti si rovnou odnesou formuláře pro podání nabídek a pravidla aukce.

Zájemci se v klidu rozmyslí a podají své nabídky. Uvedou nabízenou cenu, způsob financování, termín zaplacení kupní ceny a další důležité informace.

Po uzavření aukce všechny obdržené nabídky vyhodnotíme. Přidám vám své doporučení, kterou zvolit. Do měsíce od zveřejnění inzerátu bývá hotovo.

Právě tak získávají mí klienti za své nemovitosti více peněz a za lepších podmínek, než kdy doufali

„Pan Ondřej Kučera mi byl jako makléř doporučen kolegou z práce, který si jeho služby velmi pochvaloval. Skutečnost daleko předčila má očekávání. Vlastně jsem se již dlouho nesetkal s člověkem, který by dělal svoji práci tak dobře a s takovým nadšením. “

Jiří Kufr
prodej chaty, Praha 8 - Dolní Chabry

Čtyři výhody realitních aukcí, které si klienti nejčastěji pochvalují

Parametry určujete vy

Stanovíte si nejen minimální cenu, ale třeba i to, kdy můžete nemovitost uvolnit, a jak rychle chcete mít peníze z prodeje k dispozici. Po aukci si tak vyberete nabídku, která vám bude po všech stránkách vyhovovat.

Úspora času

Zájemcům předem pošlu veškeré informace k nemovitosti a pozvu je na konkrétní časy v prohlídkových dnech. Vyhnete se tak průtahům, diskuzím o ceně a zdržujícím návštěvám "realitních turistů".

Psychologická výhoda

Zájemci neznají nabídky ostatních, navíc se potkávají na prohlídkových dnech. Vzájemně si konkurují, což je motivuje k rychlému rozhodnutí a podání nejlepší možné nabídky. Protože druhou šanci už mít nebudou.

Filtr na zájemce

Do aukce se přihlásí jen ti, kteří mají opravdu vážný zájem. Neztrácíte tak čas s těmi, kteří se jen rozhlížejí, nejsou si jistí nebo nemají zajištěný úvěr. Závaznost aukce také spolehlivě odradí potížisty.

Ručím za profesionální a bezpečný
průběh celé aukce

Společně vymyslíme a stanovíme kritéria hodnocení nabídek. Já se postarám o dostatek kvalitních zájemců, dodržování pravidel a kultivované vedení prohlídek i všech jednání.

  • Pravidla, termíny a postupy znají všichni dopředu. 
  • Veškeré podané nabídky jsou neveřejné. Teprve po uzávěrce aukce je prostudujeme a vybereme tu nejvýhodnější.
  • Vybraného zájemce pak vyzvu k uzavření rezervace a složení rezervační zálohy, abychom měli jistotu zdárného dokončení obchodu.

Bezpečně jsem uskutečnil již desítky aukcí a v součtu jsem klientům přinesl o 6.580.000 Kč více, než očekávali. Stejně pomůžu i vám.

Žádné přihazování, tlak ani vypjaté emoce:
způsob vedení realitní aukce oceňují i kupující 

„V loňském roce jsem prostřednictvím pana Kučery koupila garsonku na Spořilově v ul. na Chodovci. Jednání bylo příjemné a konstruktivní a vše proběhlo bez problémů. Kdykoliv jsem něco potřebovala, bylo mi okamžitě vše vysvětleno a ochotně pomoženo.“

Ludmila Schreiberová
koupě bytu 1+1, Praha 4 - Záběhlice

Prodejte i vy svou nemovitost hladce a za nejlepších možných podmínek.

Rád vám o realitních aukcích řeknu více. Ozvěte se mi.