Realitní aukce: nejlepší nabídka vyhrává

Všechny zájemce o vaši nemovitost pozveme na prohlídkové dny a poté je vyzveme k podání cenových nabídek. Nezáleží na tom, kdo se ozval dříve, ale kdo nabídne celkově nejlepší podmínky.

Této metodě se říká prodej nejlepší nabídce nebo také soutěž o nejlepší nabídku anebo prostě realitní aukce.

Jak funguje realitní aukce - prodej nejlepší nabídce?

Nejprve společně stanovíme plán a pravidla prodeje, vaše kritéria pro výběr nejlepší nabídky i požadovanou cenu za vaši nemovitost.
Atraktivní vyvolávací cena a kvalitní prezentace nemovitosti vzbudí zájem, a navodí prostředí zdravé soutěže mezi zájemci.

Osvědčenými způsoby vyhledám a oslovím co nejvíce zájemců o vaši nemovitost, a pozvu je na pevně stanovené prohlídkové dny.
Všichni zájemci dostanou předem k prostudování kompletní podklady a informace k nemovitosti a také jasná pravidla prodeje.

Během prohlídkových dnů představím nemovitost všem vážným zájemcům.
Potenciální kupující tak na vlastní oči uvidí, že je o nemovitost značný zájem. Rovnou si odnesou formuláře pro podání svých nabídek včetně závazných termínů a pravidel aukce.

Zájemci se v klidu rozmyslí, zhodnotí své finanční možnosti, a do stanoveného termínu podají své nabídky.
V nich uvedou nabízenou kupní cenu, způsob financování, termín zaplacení a mnoho dalších užitečných informací. Vědí, že jejich nabídky jsou konečné, takže nabídnou své naprosté maximum.

Po uzavření aukce spolu všechny obdržené nabídky vyhodnotíme. Přidám vám i své odborné doporučení, kterou případně zvolit.
Do 1 měsíce od zveřejnění inzerátu bývá hotovo, rezervační smlouva uzavřena a rezervační záloha zaplacena. A máme výsledek.

Právě tak získávají mí klienti za své nemovitosti více peněz, a za lepších podmínek, než doufali

„Pan Ondřej Kučera mi byl jako makléř doporučen kolegou z práce, který si jeho služby velmi pochvaloval. Skutečnost daleko předčila má očekávání. Vlastně jsem se již dlouho nesetkal s člověkem, který by dělal svoji práci tak dobře a s takovým nadšením. “

Jiří Kufr
prodej chaty, Praha 8 - Dolní Chabry

Čtyři výhody realitních aukcí, které si klienti nejčastěji pochvalují

Parametry určujete vy

Stanovíte si nejen minimální akceptovatelnou cenu, ale třeba i to, kdy můžete nemovitost uvolnit a předat, a jak rychle chcete mít peníze z prodeje k dispozici. Díky realitní aukci si vyberete nabídku, která vám bude po všech stránkách nejlépe vyhovovat.

Úspora času

Zájemcům předem pošlu veškeré informace k nemovitosti a pozvu je na konkrétní časy v rámci pevně stanovených prohlídkových dnů. Vyhnete se tak průtahům, zdržování, diskuzím o ceně a zbytečným návštěvám "realitních turistů".

Psychologická výhoda

Zájemci neznají nabídky ostatních, a navíc se potkávají na prohlídkových dnech. Vzájemně si konkurují, což je motivuje k jasnému rozhodnutí, rychlému jednání a podání té nejlepší možné nabídky, jaké jsou schopni. Vědí totiž, že druhou šanci už mít nebudou.

Filtr na zájemce

Do realitní aukce se přihlásí jen potenciální kupující, kteří mají opravdu vážný zájem. Neztrácíte tak čas s těmi, kteří se jen rozhlížejí, nejsou si jisti, nebo zatím nemají připravené peníze či úvěr. Závaznost nabídek, svižný průběh a pevný řád aukce také spolehlivě odradí případné potížisty.

Ručím za profesionální a bezpečný průběh realitní aukce

Společně promyslíme a stanovíme kritéria hodnocení nabídek. Já se pak postarám o dostatek kvalitních zájemců, dodržování pravidel a kultivované vedení prohlídek i všech dalších jednání.

  • Pravidla, termíny a postupy znají všichni zájemci předem. 
  • Veškeré podané nabídky jsou tajné a neveřejné. Teprve po uzávěrce aukce je prostudujeme a vybereme tu nejvýhodnější.
  • Vybraného zájemce pak ihned vyzvu k uzavření rezervace a složení rezervační zálohy, abychom měli garanci jeho vážného zájmu a zdárného dokončení celého obchodu.

Bezpečně jsem uskutečnil již desítky aukcí a v součtu jsem klientům přinesl o 20.551.000 Kč více, než očekávali. Stejně tak velmi rád pomůžu i vám.

Žádné přihazování, tlak ani vypjaté emoce:
způsob vedení realitní aukce oceňují i kupující 

„V loňském roce jsem prostřednictvím pana Kučery koupila garsonku na Spořilově v ul. na Chodovci. Jednání bylo příjemné a konstruktivní a vše proběhlo bez problémů. Kdykoliv jsem něco potřebovala, bylo mi okamžitě vše vysvětleno a ochotně pomoženo.“

Ludmila Schreiberová
koupě bytu 1+1, Praha 4 - Záběhlice

Prodejte i vy svou nemovitost hladce a za nejlepších možných podmínek.

Rád vám o realitních aukcích řeknu více. Ozvěte se mi.